Smakuj!

Ura Maki

icon

Sushi ura maki – Otsu Sushi

Od wieków na dalekim wschodzie ludzie żyli blisko i w zgodzie z naturą. Spożywano zdrowe potrawy z surowych ryb, mięsa, warzyw i owoców. Stosowanie diety tak bliskiej naturze i korzystającej z jej darów ma wiele zdrowotnych zalet. 

Kuchnia dalekowschodnia

Daleki wschód to krainy ciągnące się wzdłuż wschodniego wybrzeża Oceanu Spokojnego. Popularne kuchnie dalekowschodnie to przede wszystkim kuchnia chińska, koreańska i oczywiście japońska. Koreańczycy swoje potrawy opierają na podstawie, czyli ryżu i makaronie, a do tego dokładane są najróżniejsze dodatki jak warzywa, ryby i najróżniejsze kiszonki i marynaty na przykład kiszona kapusta, rzodkiew, marynowane krewetki i inne owoce morza. Kuchnia chińska jest bardzo różnorodna i w zależności od regionu Chin potrawy mogą się od siebie znacznie różnić. Główną filozofią kuchni chińskiej jest połączenie pięciu smaków w jednej potrawie: słodkiego, słonego, kwaśnego, ostrego i gorzkiego. Za najzdrowszą jednak jest uważana kuchnia Japońska. 

Ura maki – 8 szt.

Ura łosoś 28,00  zł
Ura tuńczyk 29,00 zł
Ura tuńczyk w tempurze 29,00 zł
Ura krewetka parzona 29,00 zł
Ura krewetka w tempurze 28,00 zł
Ura kalmar w tempurze 27,00 zł
Ura surimi 25,00 zł
Ura wegetariańskie 24,00 zł
Dorada 29,00 zł

Oferujemy sushi z dowozem. Zamów już teraz!

Zamów online

Dla wszystkich, którzy wolą zjeść dobre sushi w zaciszu własnego domu, oferujemy sushi z dowozem. Obsługiwane obszary sushi z dostawą: Kraków, Wieliczka, Bieżanów, Prokocim, Wola Duchacka, Podgórze, Piaski.

Charakter kuchni japońskiej

Japonia jest krajem wyspiarskim leżącym dalej na wschód od Chin i Korei. To właśnie uwarunkowania geograficzne miały największy wpływ na kształtowanie Japońskiego stylu w kuchni i sposobu na przyrządzanie potraw. Japonia to kraj wybitnie górzysty, bo w około 90% pokryty jest wzgórzami i wysokimi górami. Ciężko w tych warunkach rozwijać uprawę roślin zatem Japończycy korzystają głównie z bogactwa, jakie daje im ocean i lasy. Od stuleci pielęgnuje się tam zbieractwo i rybołówstwo. Stąd w dzisiejszej diecie Japończyków dominują świeże ryby, owoce morza i lasów. Od ponad dwóch i pół tysiąca lat podobnie jak w Chinach i Korei uprawia się tu ryż. Ryż jest elementem kuchni, który łączy Chiny, Koreę i Japonię. Jedna kwestia różni sposób przyrządzania potraw w Japonii z resztą dalekiego wschodu. Japończycy starają się jak najmniej ingerować w obróbkę termiczną potraw. Wszystko musi być jak najbardziej naturalne i proste dlatego w kuchni Japońskiej praktycznie w ogóle nie używa się tłuszczu i oleju.

Potrawy kuchni japońskiej

Japończycy, bazując na naturalnych składnikach, skomponowali kilka najpopularniejszych potraw:

 • Ramen, czyli danie przyrządzone z makaronu, mięsa, dodatków warzyw na przykład rzodkiewki, cebuli, jajek, kukurydzy, pędów bambusa i owoców morza. To wszystko gotowane w wieprzowym rosole. Pierwsze skrzypce gra jednak makaron, od którego  zupa wzięła swoją nazwę. Ramen jest doprawiany przeważnie sosem sojowym,
 • Teriyaki- grillowane lub pieczone mięso i ryby. Tajemnicą smaku jest specyficzna marynata tare. Marynata składa się z cukru, wina i sosu sojowego,
 • Zupa miso-shiru, gotowana na bazie bulionu z wodorostów i ryb z dodatkiem sojowej pasty miso.
 • Pierożki Gyoza- podawane zawsze z sosem sojowym pierożki dzięki przyprawom z imbirem i porem mają bardzo azjatycki smak. Farszem może być mięso lub warzywa. Gotowane są na parze lub w głębokim oleju,
 • Sushi- najpopularniejsza Japońska potrawa. Połączenie samych pysznych i zdrowych składników.
 • Sushi jest tak rozpoznawalną na całym świecie potrawą właśnie dzięki swoim wartościom smakowym i zdrowotnym.

Sushi- zdrowa dieta z Japonii

Sushi jest to potrawa przyrządzana w stu procentach zgodnie z filozofią, według której Japończycy żyją i się odżywiają. Najważniejsze jest zdrowie i wszystko, co się do jego poprawy przyczynia. Spokojne życie i jedzenie, które daje energię, witaminy i wszystkie niezbędne składniki odżywcze. Jedzeni sushi jest dla Japończyków celebracją życia, a jego składniki są manifestem natury. Dzięki diecie i świadomości co jest najważniejsze, Japończycy są narodem, który żyje najdłużej na świecie.

Historia sushi

Pierwsze wzmianki o sushi pojawiły się już tysiąc trzysta lat temu. Sushi wraz z rozpowszechnieniem buddyzmu, który nakazywał powstrzymywanie się od spożywania mięsa, stawało się coraz powszechniejsze. Początkowo Japończycy zaczęli przyrządzać sushi jako danie składające się z fermentowanego ryżu z konserwowaną lub surową rybą. Dzisiejsze sushi składa się nie fermentowanego, ale marynowanego w occie ryżu z dodatkami takimi jak surowe ryby, warzywa, owoce morza. 

Zalety jedzenia sushi

Sushi jest bardzo zdrowym daniem. Dzięki obecności ryb sushi bogate jest kwasy Omega-3, które obniżają cholesterol, normują ciśnienie krwi i tętno w naszym organizmie. Dieta zawierająca sushi obniża ryzyko chorób serca i równoważy poziom cukru we krwi. Sushi także przyspiesza metabolizm i może prowadzić do zdrowej utraty wagi. 

Rodzaje sushi

Jest kilka najpopularniejszych rodzajów sushi:

 • Futo maki
 • Hoso maki
 • Gunkan maki
 • Nigiri
 • Ura maki

Wszystkie charakteryzują się niesamowitym smakiem i zdrowymi składnikami. Pyszne sushi w Krakowie można zamówić w naszej restauracji OTSU&MisziTO znajdującej się w Galerii mozaika na ulicy Wielickiej 259.

Smaczne sushi — Ura maki

Ura maki to rolka sushi zawinięta w ryż, który nie jest w środku, ale na zewnątrz rolki. Nasze Ura maki to specjalnie wyselekcjonowane składniki: tuńczyk, łosoś, krewetki. Połączone glonami nigiri. Przyrządzone z największą starannością, aby zachować oryginalny Japoński smak.

Ura maki z dowozem w Krakowie

Jeżeli masz ochotę na sushi w Krakowie, ale wolisz cieszyć się świetnym daniem we własnym domu, to nasza restauracja OTSU&MisziTo proponuje zamówienie smacznego Ura maki z dowozem do wybranego miejsca. Dowozimy sushi w Krakowie na obszarze: Piasek, Bieżanowa, Prokocimia, Podgórza, Woli Duchackiej i Wieliczki.

Jak zamówić sushi z dowozem w Krakowie?

Wybierz i zamów swoje ulubione sushi dzwoniąc do nas na numer +48 781 428 987, zamawiając na stronie lub w aplikacji.