component-box-01-child

Sushi z dowozem

Prokocim

Poznaj Prokocim

Sushi Kraków Prokocim - z dostawą

Kraków to miasto, które swoim urokiem przyciąga tysiące turystów z kraju i zagranicy. Zachwyca wspaniałymi zabytkami, ale również bogatym wyborem restauracji na wysokim poziomie. Smakosze często przyjeżdżają tutaj, aby skosztować egzotycznych dań z różnych zakątków świata. W mieście istnieje wiele restauracji dalekowschodnich, a sushi w Krakowie jest wysoko cenione przez znawców kuchni japońskiej. Gdzie zjeść dobre sushi w Krakowie? Proponujemy sprawdzić OTSO SUSHI, mieszczące się przy ulicy Wielickiej w Prokocimiu. Przekonaj się, co ma do zaoferowania jedna z najlepszych restauracji sushi w Krakowie!

Otsu & Miszito sushi - najlepsze sushi w Krakowie

Jeżeli mieszkasz w okolicy Wieliczki, Bieżanowa, Prokocimia, Woli Duchackiej, Podgórza lub Piasków i szukasz dobrego sushi w Krakowie z dostawą do domu, to skorzystaj z oferty Otsu & Miszito sushi. Restauracja jest czynna 7 dni w tygodniu - także w każdą niedzielę!

Jeżeli chcesz przeżyć wspaniałą kulinarną podróż, to powinieneś odwiedzić restaurację Ostu & Miszito oferującą wyjątkowe sushi. Czekają tu na Ciebie tradycyjne japońskie smaki, takie jak nigiri, sashimi oraz oryginalne kompozycje autorskie, których nie dostaniesz w żadnym innym miejscu w Krakowie.

Możesz przyjść i zjeść swoje ulubione potrawy, ciesząc się klimatycznym wystrojem restauracji. Sushi bezglutenowe w Krakowie to nadal rzadkość, jednak na Wielickiej pomyślano o osobach nietolerujących glutenu. Sushi Master przygotuje dla Ciebie bezpieczne potrawy z certyfikowanych, bezglutenowych produktów.

 Specjały kuchni japońskiej można zamówić telefonicznie, przez stronę internetową restauracji lub poprzez specjalną aplikację. Zamówienie sushi z dowozem w Krakowie to sprawdzony sposób na romantyczną kolację w domowym zaciszu lub po prostu zjedzenie czegoś specjalnego bez konieczności wychodzenia z domu. 

Zamówione sushi na dowóz w Krakowie będzie się charakteryzować równie wspaniałym smakiem, co to serwowane w restauracji. Sushi Masterzy z Otsu & Miszito dokładają wszelkich starań, aby przyrządzane potrawy zawsze były najlepszej jakości!

Historia

Kraków kojarzy się turystom przede wszystkim z zabytkami zlokalizowanymi na Starym Mieście, Kazimierzu oraz z Wawelem. Mieszkańcy wiedzą jednak, że to miasto ma do zaoferowania znacznie więcej. Warto wybrać się na spacer do miejsc mniej oczywistych - takich jak dzielnica XII, czyli Bieżanów-Prokocim.

Prokocim początkowo był osadą, znaną już w XIII w. Wydobywano tutaj gips alabastrowy, istniał także dwór z folwarkiem oraz komora celna. Na przełomie XVIII i XIX w. Prokocim należał do rodziny Wodzickich, którzy wybudowali tutaj klasycystyczny pałac, będący późniejszą siedzibą rodu. Budynek wielokrotnie przebudowywano, a w XX w. został przekształcony w szkołę prowadzoną przez zakon Augustianów. W 1941 r. wieś została przyłączona do Krakowa.

Bieżanów także był samodzielną wioską leżącą nieopodal Krakowa. Początki istnienia osady sięgają XII w. W czasach Średniowiecza należała ona do krakowskiej kapituły katedralnej, ale na przełomie XVIII i XIX w. trafiła ona w ręce prywatnych właścicieli, czyli rodziny Czeczów de Lindenwald. W XX w. Bieżanów-Prokocim przeżywał rewolucję przemysłową - powstała tu Fabryka Drożdży i Spirytusu Jana Czecza i Stanisława Porębskiego, produkowano także glinkę ceramiczną, a cała okolica nabrała miejskiego charakteru. Od początku lat 70. XX w. trwała intensywna budowa osiedli mieszkaniowych z wielkiej płyty. Bieżanów-Prokocim został ostatecznie przyłączony do miasta w 1973 r

Spacer po współczesnym Prokocimiu

Dzielnica XII to dobre miejsce do zamieszkania. Znajdują się tutaj liczne tereny zielone, w sąsiedztwie zlokalizowane są duże parki: Lilii Wenedy, Jerzmanowski i Aleksandry. 

Bieżanów-Prokocim znajduje się na obrzeżach miasta, dzięki czemu łatwo się z niego wydostać (komunikację ułatwia bliskość obwodnicy Krakowa i autostrady). Mieszkańcy osiedli należących do tej dzielnicy mają w zasięgu ręki wszystko co jest potrzebne, aby żyć wygodnie - bogatą infrastrukturę usługową (banki, sklepy, restauracje, szkoły, przedszkola, szpital, itp.) oraz liczne połączenia komunikacyjne z resztą miasta - zarówno tramwajowe, jak i autobusowe oraz kolejowe.

Mają też okazję skosztować dobrego sushi w Krakowie - w restauracji Otsu & Miszito lub zamówić sushi z dowozem w obrębie najbliższych dzielnic.

Będąc w okolicy warto zwiedzić zespół pałacowo-parkowy Anny i Erazma Jerzmanowskich, oraz Dwór Czeczów (obecnie wyremontowany i przekształcony w dom kultury). Na naszej drodze napotkamy liczne pomniki, kapliczki oraz cmentarze, które przypominają o przeszłości dzielnicy XII. Jednym z takich miejsc jest także Fort Prokocim, będącym jednym z elementów Twierdzy Kraków.

Na terenie dzielnicy XII znajduje się wiele nowoczesnych barów i restauracji oferujących kuchnię z różnych stron świata. Na jednej z centralnych ulic Prokocimia - Wielickiej, znajduje się chętnie odwiedzane przez koneserów japońskiej kuchni, Otsu sushi.