Smakuj!

Futo Maki

icon

Sushi Futo maki – Otsu Sushi

Futomaki to rolka z ryżu, w który wkładane są dodatki, a wszystko owinięte jest nori- jadalnym wodorostem. Futomaki znaleźć można w praktycznie każdym barze i restauracji serwującej sushi. Z języka Japońskiego “futoi”- znaczy pełny, tłusty, gruby. To odzwierciedla ideę przygotowania Futomaki- musi być większe objętościowo niż inne rodzaje sushi i dostarczać duże ilości zdrowych składników.

Futo maki – 6 szt.

Łosoś pieczony 33,00 zł
Łosoś 32,00 zł
Tuńczyk 34,00 zł
Tuńczyk w tempurze 34,00 zł
Krewetka parzona 35,00 zł
Krewetka w tempurze 34,00 zł
Kalmar w tempurze 32,00 zł
Surimi 28,00 zł
Wegetariańskie 26,00 zł
Dorada 33,00 zł

Oferujemy sushi z dowozem. Zamów już teraz!

Zamów online

Dla wszystkich, którzy wolą zjeść dobre sushi w zaciszu własnego domu, oferujemy sushi z dowozem. Obsługiwane obszary sushi z dostawą: Kraków, Wieliczka, Bieżanów, Prokocim, Wola Duchacka, Podgórze, Piaski.

Odpowiednia dieta jest gwarantem długowieczności

Japonia jest nazywana krajem kwitnącej wiśni dzięki setkom tych drzew, które rosną wokół futurystycznych miast i uroczych wiosek. Jest to kraj wyspiarski, niezwykle ciekawy i tak bardzo odmienny od naszej Europy, że potrzeba czasu, aby zrozumieć tamtejszą kulturę i społeczność. Co ciekawe Japończycy to naród z jedną z najdłuższych średni życia na całym świecie. Średnia długość wynosi tam 81 lat dla mężczyzn i 87 lat dla kobiet. Najdłużej żyjącym człowiekiem jest Japonka, która niedawno obchodziła swoje sto siedemnaste urodziny. Porównując z Japonią Polskę, to wyglądamy sporo słabiej- 73 lata życia mężczyzn i średnio 81 lat wśród kobiet. Takie są statystyki w naszym kraju. Skąd Japończycy czerpią tle energii i zdrowia, aby długo i szczęśliwie żyć? 

Do osiągnięcia długowieczności potrzebny jest odpowiedni styl życia oraz oczywiście dieta. Japonia jest krajem, gdzie już najmłodsi są nauczani o tym, jaka dieta jest odpowiednia. Co jest zdrowe dla człowieka, a co szkodzi naszemu organizmowi. Już młodzi Japończycy wiedzą, jakich potraw unikać, a co spożywać, żeby wieść długie życie. 

Sushi - zdrowe potrawy z Japonii

Podstawą diety Japończyków jest gotowany ryż podawany z różnymi dodatkami- warzywami, owocami, mięsem i rybami. Na zachodzie ogromną popularnością cieszy się sushi i jest to najbardziej znana nam Europejczykom Japońska sztuka kulinarna. Sushi to potrawa składająca się z gotowanego ryżu, w który zawinięte są (koniecznie świeże) warzywa i ryby. To  połączenie energetycznego ryżu bogatego w węglowodany dające nam siłę i zdrowych dodatków- ryb bogatych w zdrowotne tłuszcze, owoców i warzyw jako źródła witamin. Sushi to przepyszny sposób na zdrową dietę. 

Historia Sushi

Według badań historia sushi sięga aż szesnastego wieku. Początkowo sushi, które pochodzi od słowa sumeshi- czyli połączenia ryżu i sosów, było dużymi kawałkami ryżu, w które wkładane i zawijane byłe dodatki, przede wszystkim ryby. Potrawa ta dawała dużo energii i była świetna w smaku. Ryż idealnie wchłania przyprawiane sosy, a świeże surowe ryby podkreślają doznania smakowe. Dzisiejsze sushi jest podawane w niewielkich, gustownych rolkach, tak aby mieściły się w ustach na raz. Jednym z popularnych rodzajów sushi jest futomaki.

Futomaki co to takiego? 

Futomaki to rolka z ryżu, w który wkładane są dodatki, a wszystko owinięte jest nori- jadalnym wodorostem. Futomaki znaleźć można w praktycznie każdym barze i restauracji serwującej sushi. Z języka Japońskiego “futoi”- znaczy pełny, tłusty, gruby. To odzwierciedla ideę przygotowania Futomaki- musi być większe objętościowo niż inne rodzaje sushi i dostarczać duże ilości zdrowych składników. 

Rodzaje sushi - poznaj przed zamówieniem.

Przed zamówieniem sushi warto zapoznać się z innymi niż Futomaki rodzajami tej potrawy, aby wybrać dla siebie najlepszą. Można wymienić kilka podstawowych rodzajów. Oprócz Futomaki w menu znajdziemy nazwy takie jak np.:

 • Nigiri - kawałek uformowanego ręcznie ryżu, na który nałożona jest ryba, kalmar lub inny owoc morza.
 • Maki - rolka ryżu z zawiniętymi w środku rybami lub warzywami. Wszystko otoczone jadalnym wodorostem nigiri
 • Hosomaki - jednoskładnikowa rolka maki
 • Uramaki- rolka w odwróconej kolejności - ryż nie jest zawinięty w wodorosty, a znajduje się na zewnątrz. 

Rodzaje Futomaki 

Futomaki ze względu na swoją pojemność i sporą średnicę- nawet około 6 centymetrów, może zawierać kilka składników naraz. Futomaki w zależności od wyobraźni sushi mastera  jest ciekawym połączeniem ryżu i na przykład: 

 • łososia
 • tuńczyka
 • krewetek
 • kalmara
 • surimi (paluszków krabowych)
 • warzyw

Jeżeli masz ochotę na świeże i zdrowe sushi, wystarczy, że zamówisz je z dowozem w wybrane miejsce. 

Gdzie zjeść dobre Futomaki w Krakowie?

W Krakowie doskonałe sushi z dostawą do klienta oferuje restauracja OTSU&MisziTo.

OTSU&MisziTo proponuje menu z Futomaki w poniższym wydaniu:

 • Z pieczonym łososiem
 • Z surowym Łososiem
 • Tuńczykiem
 • Tuńczykiem w tempurze (panierce)
 •  Z krewetkami (parzonej i w tempurze)
 • Kalmarami w tempurze
 • Surimi (paluszkami krabowymi)
 • Wegetariańskie

Restauracja znajduje się przy ulicy Wielickiej 259 w dzielnicy Bieżanów- Prokocim w Galerii Mozaika. Do restauracji jest świetny dojazd zarówno komunikacją miejską jak i własnym samochodem. Możesz wstąpić na wyśmienite Futomaki nawet 7 dni w tygodniu. 

Co jeszcze znajduje się w menu?

Wśród potraw proponowanych przez naszą restaurację znajdziesz kilka ciekawych pozycji np.:

 • Zupa miso hiro- z tofu, glonami, sezamem i szczypiorkiem
 • Gunkan Maki- z awokado, tatarem z łososia i innymi dodatkami
 • Maxi Maki- z wieloma dodatkami, zatoczone w tempurze

I inne pozycje jak Japońskie przystawki, dodatki i zupy

Gdzie dowozimy sushi?

Jeżeli wolisz sushi w zaciszu własnego domu, romantyczną kolację we dwoje lub sushi jako przekąskę na spotkanie ze znajomymi to proponujemy dowóz do wskazanego miejsca. W Krakowie możesz zamówić sushi z dowozem do Piasek, Prokocimia, Bieżanowa, Podgórza, Wolę Duchacką, Kraków-Wielicką i do Wieliczki. 

Zmień dietę na zdrowszą. Spożywaj potrawy, które od setek lat cieszą się popularnością na całym świecie. Skorzystaj z naszej oferty i celebruj chwilę wykwintnymi potrawami kuchni japońskiej. 

Jak zamówić?

Złóż zamówienie w łatwy sposób przez:

 • telefon
 • stronę internetową
 • aplikację

I zjedz posiłek smaczny i co najważniejsze zdrowy.