Smakuj!

Hoso Maki

icon

Sushi hoso maki – Otsu Sushi

Będąc po raz pierwszy w restauracji serwującej tradycyjne dania kuchni japońskiej możemy spotkać się z obco brzmiącymi nazwami posiłków. Rozszyfrowanie skonstruowanego w oparciu o tradycyjne nazewnictwo menu, może się więc wydawać nie lada wyzwaniem. W związku z tym warto zapoznać się rodzajami sushi najczęściej serwowanymi w orientalnych restauracjach. W tym miejscu na szczególną uwagę zasługuje hosomaki sushi, które między innymi znajdziesz w ofercie najlepszego w Krakowie Otsu Sushi.

Hosomaki to jeden z najczęściej spotykanych w orientalnych restauracjach rodzajów sushi, uznawany za odmianę najbardziej klasycznego maki sushi. Jest to bowiem cienka rolka, wypełniona niewielką ilością ryżu z dodatkiem tylko jednego składnika. Rolady wypełnione ryżem i dodatkowym składnikiem, owinięte są w liście nori. W zależności od kulinarnych upodobań oraz preferencji dodatkowym składnikiem mogą być ryby, owoce morza, a w wersji wegetariańskiej warzywa surowe lub marynowane.

Hoso maki – 6 szt.

Hoso łosoś 20,00  zł
Hoso tuńczyk 21,00 zł
Hoso krewetka parzona 21,00 zł
Hoso krewetka w tempurze 21,00 zł
Hoso surimi 19,00 zł
Hoso awokado 17,00 zł
Hoso szparaga w tempurze 17,00 zł
Hoso kampio w tempurze 17,00 zł
Hoso ogórek 15,00 zł
Hoso tamago 16,00 zł
Hoso kampio 15,00 zł
Hoso oshinko 15,00 zł
Węgorz 23,00 zł
Dorada 22,00 zł

Oferujemy sushi z dowozem. Zamów już teraz!

Zamów online

Dla wszystkich, którzy wolą zjeść dobre sushi w zaciszu własnego domu, oferujemy sushi z dowozem. Obsługiwane obszary sushi z dostawą: Kraków, Wieliczka, Bieżanów, Prokocim, Wola Duchacka, Podgórze, Piaski.

Czym wyróżnia się hosomaki sushi?

Według tradycyjnej kuchni japońskiej wyróżniamy pięć podstawowych form sushi:

 • nigiri,
 • hosomaki,
 • futomaki,
 • uramaki,
 • temaki.

Rolka, z której zwija się hosomaki zazwyczaj krojona jest tradycyjnie na sześć jednakowych części, o długości około dwóch, bądź trzech centymetrów. Nie bez przyczyny więc, ta forma sushi otrzymała swoją unikatową nazwę. Termin hosomaki pochodzi od japońskiego przymiotnika "hosoi", co oznacza "cienki", "chudy", "zawijany" lub "pojedynczy". Tym właśnie charakteryzuje się niepozorne, aczkolwiek pyszne hosomaki, które łatwo wziąć w pałeczki. Jest nieskomplikowanym wariantem sushi, ale nie należy go lekceważyć, ponieważ świetnie nada się do rozpoczęcia przygody z najbardziej znanym daniem kuchni japońskiej. Hosomaki składa się z małej ilości składników, jednak idealnie scala ze sobą wszystkie smaki, pozwalając jednocześnie na skupienie się na poszczególnych produktach.

Z czym możemy zjeść hosomaki?

Czasami możemy spotkać się z sytuacją, w której w karcie menu przed nazwą hosomaki widnieje przedrostek określający, z jakim składnikiem podawana jest rolka. Jak już wiemy hosomaki serwowane jest z rybą, owocami morza, bądź warzywami. Najczęściej spotykamy hosomaki z łososiem, nazywane inaczej sake - maki. Mięso łososia cenione jest przede wszystkim za swoją delikatność oraz przykuwającą uwagę różowo - brzoskwiniową barwę. W wersji wegetariańskiej największą popularnością cieszy się hosomaki avocado. Jak nietrudno się domyśleć w rolce zawinięte są kawałki odżywczego awokado. Poza tym w wersjach mięsnych często spotykamy również wariacje hosomaki z tuńczykiem, krewetką, węgorzem oraz krabem. Wielbiciele lekkiej wersji warzywnej z reguły wybierają hosomaki z dodatkiem wspomnianego już awokado, jak również ogórka lub marynowanej rzodkiewki.

Hosomaki w ofercie Otsu Sushi Kraków

W menu najlepszego w Krakowie Otsu Sushi znajdziesz aż dwanaście wariantów hosomaki, z czego siedem pozycji zadedykowanych jest wegetarianom lub zwyczajnie osobom mającym ochotę na bezmięsne wydanie sushi. Nie zapomnieliśmy również o klientach potrzebujących hosomaki w wersji bezglutenowej. W Otsu Sushi możesz zamówić:

 • hosomaki z łososiem,
 • hosomaki z tuńczykiem,
 • hosomaki z parzoną krewetką,
 • hosomaki z krewetką w tempurze,
 • hosomaki z surimi (mielonym, rozdrobnionym mięsem ryby, najczęściej spotykane w postaci tzw. paluszków krabowych),
 • hosomaki z awokado,
 • hosomaki ze szparagami w tempurze,
 • hosomaki z kampio w tempurze (kampio to suszone paski tykwy, która z kolei jest odmianą tropikalnej rośliny z rodziny dyniowatych),
 • hosomaki z ogórkiem,
 • hosomaki z tamago (japońskim omletem),
 • hosomaki z kampio,
 • hosomaki z oshinko (marynowana rzepa japońska o pięknym, żółtym kolorze oraz wyrazistym, lekko pikantnym smaku).

Każda rolka dzielona jest, zgodnie z tradycją kraju kwitnącej wiśni, na sześć równych kawałków. Bogata oferta restauracji Otsu Sushi w Krakowie trafi w gusta nawet najbardziej wymagających klientów. Szeroki wybór, mnogość wariacji oraz możliwość skosztowania hosomaki w wariancie mięsnym, wegetariańskim i bezglutenowym wyczerpuje wszelkie możliwości. Jednocześnie umożliwia poznanie wielu nowych smaków oraz tekstur, spotykanych w cieszącym się dużą popularnością hosomaki. 

Sprawdź hosomaki w Otsu Sushi - najlepszym sushi w Krakowie i wybierz swój ulubiony wariant hosomaki. Czy będzie to aromatyczne hosomaki z łososiem, chrupiące hosomaki z krewetkami w tempurze, a może delikatne hosomaki z dodatkiem orzeźwiającego awokado? Mnogość opcji jest naprawdę zaskakująca, chociaż niekiedy może wydawać się kłopotliwa. Pamiętaj, że przed złożeniem zamówienia, zawsze możesz zapytać obsługę o składniki, z jakich przygotowywana jest rolka, aby wybrać najlepiej odpowiadający ci wariant hosomaki. Odróżnianie form sushi początkowo bywa skomplikowane, jeśli jeszcze nie opanowałeś tej umiejętności, zwróć się do obsługi Otsu Sushi Kraków, która na pewno udzieli ci pomocy. Odwiedź Otsu Sushi w Krakowie lub skorzystaj z dowozu na terenie Krakowa, a także Wieliczki.