component-box-01-child

Sushi z dowozem

Wola Duchacka

Poznaj Wolę Duchacką

Sushi Wola Duchacka - Kraków z dostawą

Restauracja Otsu Sushi, serwująca najlepsze w Krakowie sushi, wyszła naprzeciw wszystkim osobom preferującym rozkoszowanie się posiłkiem we własnym domu. Otsu Sushi Kraków oferuje swoim klientom możliwość dostawy zamówienia na terenie Krakowa oraz Wieliczki. Dostępny jest także dowóz na Wolę Duchacką.

Sushi na Woli Duchackiej

Jeśli jesteś z Krakowa, a dokładniej mieszkasz na Woli Duchackiej, skorzystaj z naszej szerokiej oferty sushi. 

Zamów w Otsu Sushi Kraków na wybrany z trzech sposobów - zamów telefonicznie, online na naszej stronie internetowej lub za pomocą specjalnie dedykowanej aplikacji. 

Zapewniamy, że nasze sushi zaskoczy cię wspaniałym smakiem oraz jakością, zachowaną podczas dowozu. Przekonaj się, że Otsu Sushi Kraków jest najlepsze w całej okolicy.

Historia

Położona w południowej części Krakowa Wola Duchacka to miejsce z historią sięgającą neolitu. Rok wcześniej, w 1942 roku, na pograniczu Woli Duchackiej, Płaszowa i Podgórza okupanci utworzyli obóz pracy przymusowej Płaszów, który w 1944 roku przekształcono w obóz koncentracyjny.

Obszar ten wchodzi w skład Dzielnicy XI Podgórze Duchackie i dzieli się na część zachodnią oraz wschodnią. Można stwierdzić, iż jest to miejsce historyczne, gdyż jego początki zaczynają się w czasach neolitu, gdzie od tego momentu przy drodze handlowej prowadzącej do Wieliczki, istniała osada. W roku 1364, a więc za czasów panowania króla Kazimierza Wielkiego, wieś ulokowano na podstawie prawa magdeburskiego, co oznaczało, iż przez 8 lat chłopom przysługiwała wolnizna od opłaty danin. Nazwa Wola odnosi się do słowa "wolnizna", natomiast drugi człon nazwy Wola Duchacka nawiązuje do działalności zakonu św. Ducha de Saxia, potocznie nazywanego Duchakami. W czasach okupacji hitlerowskiej, a dokładniej, w 1943 roku Wola wraz z innymi współczesnymi dzielnicami została wcielona do Krakowa.

Rok wcześniej, w 1942 roku, na pograniczu Woli Duchackiej, Płaszowa i Podgórza okupanci utworzyli obóz pracy przymusowej Płaszów, który w 1944 roku przekształcono w obóz koncentracyjny. Co ciekawe, do dziś na tych terenach możemy odnaleźć pozostałości po dawnym obozie, a w 1964 roku w miejscu jego istnienia postawiono pomnik ofiar obozu. Tuż obok niego ustawiono krzyż oraz głaz, upamiętniające pomordowanych w obozie Żydów. W roku 1961 powstał rezerwat przyrody nieożywionej Bonarka, który możemy zwiedzać długimi na 300 metrów ścieżkami dydaktycznymi. Natomiast przełom lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych XX wieku to okres rozbudowy osiedli bloków mieszkalnych na Woli Duchackiej. Aktualnie jest obszarem z licznymi zabudowaniami, który w dalszym ciągu zachęca przedsiębiorców do kolejnych inwestycji.

Co znajdziemy na Woli Duchackiej?

Wola Duchacka jest zdecydowanie miejscem przyjaznym dla rodzin z dziećmi, o czym świadczy istnienie licznych szkół, przedszkoli oraz żłobków. 

Bogata oferta edukacyjna jest niezaprzeczalnym atutem, docenianym przez rodziców. W okolicy mieszczą się między innymi:

  • Młodzieżowy Dom Kultury przy ul. Beskidzkiej,
  • Centrum Kultury Podgórze Klub Wola Duchacka,
  • filia Centrum Kultury Podgórze.

W obiektach tych odbywają się różnego rodzaju zajęcia dedykowane dzieciom oraz młodzieży, dzięki którym mogą oni rozwijać swoje pasje, talenty i zainteresowania. Poza tym Wola Duchacka jest świetnym rejonem, z punktu widzenia dostępności do punktów usługowo-handlowych. 

Warto wspomnieć, że na Woli Duchackiej znajduje się Centrum Handlowe Bonarka City Center.

Mieści się w nim wiele sklepów, jak również apteki, biura podróży, usługi krawieckie, pralnie, kantory, restauracje, kawiarnie, Cinema City, oddziały niektórych telefonii komórkowych, banków oraz oddział Poczty Polskiej i Punkt Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Krakowa. 

Dla osób lubiących kontakt z naturą idealnym wyjściem będzie odwiedzenie Parku Rzecznego Drwinka oraz Parku na Kozłówce. Wola Duchacka cechuje się również świetnie rozwiniętą siecią komunikacji miejskiej. W związku z tym dojazd do pracy, czy szkoły nie powinien sprawić kłopotu. Także dowóz naszego sushi Otsu Sushi Kraków do Woli Duchackiej nie jest żadnym problemem, dzięki czemu klienci mają możliwość zjedzenia najlepszego sushi w Krakowie w zaciszu własnego domu.