component-box-01-child

Sushi z dowozem

Piaski

Poznaj Piaski

Otsu Sushi Kraków Piaski z dostawą

Spacerując po Krakowie, zwiedzając najsłynniejsze zabytki jak Sukiennice, Kościół Mariacki, Wawel i okolice Starego Miasta, każdy powinien lekko zboczyć z utartego szlaku. 

Jest takie powiedzenie, że najwięcej zobaczysz, jeśli się zgubisz. Może warto schować mapę i pójść za wewnętrznym głosem odkrywcy? Może warto dać się ponieść malutkiej przygodzie i spotkać coś nieoczywistego, zaskakującego, coś, co zapadnie nam w pamięć? Takie właśnie mikro przygody zapadają nam w pamięć najbardziej. To opowieści o zaskoczeniach uświetniają wieczory w gronie najbliższych osób. Zejdź z utartego szlaku i wstąp na Krakowskie Piaski.

Sushi z dowozem

Masz ochotę na sushi z dowozem na Piaski w Krakowie?

Smaczne dania kuchni Japońskiej z dowozem do Piasków można zamówić w OTSU Sushi na trzy sposoby: 

 • telefonicznie,
 • przez stronę internetową,
 • przez aplikację.

Restauracja posiada także profile w mediach społecznościowych:

 • na Facebooku: MisziTo.sushi,
 • na Instagramie: otsu.miszito_sushi.

Nie czekaj, złóż w prosty sposób zamówienie na danie, które Cię zachwyci!

Gastronomia

Piaski to dzielnica, gdzie można znaleźć coś dla siebie jeżeli zgłodniejemy. Na terenie Piasków możemy zamówić między innymi doskonałe sushi od OTSU&MisziTo. 

W restauracji tej możemy złożyć zamówienie na sushi z dowozem do Piasków i spędzić miły wieczór z pyszną kolacją w domowym zaciszu. Bogate menu restauracji zawiera wiele wyśmienitych potraw kuchni Japońskiej. Wielbiciele dalekowschodnich smaków będą zachwyceni ofertą, w której się znajdują:

 • Zupa miso shiro
 • Ura maki
 • Hoso maki
 • Maxi Maki
 • Nigiri
 • Sashimi
 • Gunkan Maki
 • Specjalne zestawy skomponowane dla dwóch osób

Wszystkie potrawy są przyrządzane z wyselekcjonowanych składników: owoców, warzyw, sosów i ryb. Doświadczenie w rzemiośle sushi sprawia, że krakowska restauracja przyrządza potrawy oparte o najlepsze praktyki jak wybór świeżych składników od lokalnych dostawców. Dobre sushi powinno być tworzone z jakościowych składników tak jak tradycyjne potrawy Japońskie. Dobór składników gwarantuje niepowtarzalny smak.

Historia

Piaski po raz pierwszy pojawiły się w dokumentach już w średniowieczu. Początkowo były to dwie różne wsie - Piaski Małe i Wielkie. Następnie połączyły się w jedną miejscowość.

Specjalizacją wczesnych mieszkańców Piasek było rzeźnictwo, produkcja mięs i wędlin i handel swoimi wyrobami. Produkty mieszkańców Piasek były odpowiednio doprawiane ziołami i przyprawami, aby podkreślić smak i aromat wędlin. Kiełbasy, szynki i inne wyroby były ówczesnym hitem na rynku w Krakowie.

Wysokie zyski ze sprzedaży wyrobów mięsnych przez rzeźników z Piasków doprowadziły nawet do konfliktu z członkami Krakowskiego cechu rzeźników. Wielowiekowe doświadczenie w swoim fachu pozwoliło mieszkańcom Piasków na rozwój i dobrobyt przez setki lat.

Atrakcje

Krakowskie Piaski przyciągają uwagę charakterystycznymi miejscami.

Pierwszą z nich jest zespół dworkowo-pałacowy przy ulicy Podedworze. Wybudowano tutaj sięgający historią XVI wieku dworek klasycystyczny. Cały kompleks jest otoczony parkiem, w którym rośnie najstarsze drzewo w Krakowie, czyli dąb liczący ponad 500 lat.

Obecnie dwór służy gościom hotelu „Dwór Staropolski”.

Znajduje się tutaj także neogotycki kościół pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa, który został wzniesiony w 1927 roku. 

Piaski dzisiaj

W czasach obecnych Piaski są świetnym miejscem do mieszkania i wiele osób decyduje się na zakup nieruchomości w tej dzielnicy. Naprzeciw potrzebom mieszkańców wychodzą władze dzielnicy, które inwestują w infrastrukturę sportową i kulturalną.

Sport w Piaskach

Na terenie Piasków działa Klub sportowy „Orzeł”, który zachęca młodych adeptów swoją ofertą akademii piłkarskiej. Szkółka jest całkowicie darmowa, a mogą dołączyć zarówno dzieci jak i młodzież.

Kultura w Piaskach

Dzielnica posiada własne Centrum Kultury - Piaskownica, które organizuje zajęcia sportowe jak taniec typu zumba, aerobik i pilates. W centrum najmłodsi mieszkańcy mogą uczestniczyć w zajęciach rysunku, malarstwa i nauki gry na instrumentach.